Металіст у соціальних мережах
Facebook
FB.metalist.ua
Twitter
TW.metalist.ua
Google+
GP.metalist.ua

Приєднуйся!

«Металіст» у сезоні 2023/24: цифри та факти

Медіадепартамент ФК «Металіст» підбиває підсумки сезону, що завершився. У сьогоднішньому матеріалі ми детально розглянемо цифри та факти, пов’язані з виступами жовто-синіх у чемпіонаті Першої ліги та Кубку України.  

Сезон 2023/24 став непростим іспитом для харківського «Металіста». Минулого літа команда підходила до старту в Першій лізі в повністю оновленому вигляді та мала якісно підготуватись до виступів у чемпіонаті. Група «А», у яку потрапили жовто-сині, не обіцяла легких прогулянок — всі колективи або ж мали великий досвід виступів у цьому дивізіоні, або ж ставили перед собою амбітні завдання. 

Склад команди

Команду покинули майже всі футболісти зі складу, який виступав у сезоні 2022/23, за виключенням Євгенія Рязанцева, Максима Багачанського, Алекса Чідомере, а також декількох ексгравців «Металіста» U19.

3244234

Відповідно, до заявки жовто-синіх на новий сезон були включені 14 випускників дитячо-юнацької футбольної школи «Металіста»: голкіпер Сергій Шумілов, захисники Єгор Абрамов, Кирило Влага, Даніель Вернаттус, Даніїл Приходько, півзахисники Максим Оріховський, Роман Горенко, Даніїл Тепляков, Данило Кайдалов, Геннадій Синчук, нападники Єгор Красніков та Ярослав Карпізін — усім на той момент було по 16-17 років. Окрім них, до першої команди приєдналися захисники Кирило Дігтярь (15 років) та Олексій Горяінов (19 років). Вже після зимової паузи склад «Металіста» поповнив ще один вихованець клубу 2006 народження, півзахисник Олександр Цвіренко. Осінню частину сезону він провів в оренді в бразильському «Атлетіко Паранаенсе» та справив на клуб хороше враження, але попри пропозицію залишитись прийняв рішення повернутися до України та допомогти рідному клубу. 

Майже всі згадані футболісти не просто сформували заявку «Металіста» кількісно, але й отримували шанси проявити себе в офіційних матчах, а дехто зумів закріпитися в основі команди.

На підмогу юним вихованцям жовто-синіх були підписані більш досвідчені футболісти — голкіпер Дмитро Фастов, захисники Габрієль Гомес та Андрій Бусько, півзахисники Денис Підручний, Євгеній Ісаєнко, Станіслав Мораренко та Віктор Ян (останні двоє покинули команду взимку). Окрім того, повернувся з оренди голкіпер Владислав Рибак, а також протягом сезону приєдналися до команди виконавці атакувального плану Петро та Василь Луціви й захисники Віталій Федорів та Богдан Порох.

65364

Таким чином у сезоні 2022/23 за «Металіст» були заграні 33 футболісти, а середній вік команди склав 21,2 року — це найменш віковий показник серед усіх команд Першої ліги.  

Тренерський штаб

Задачу у найкоротші терміни зібрати нову команду та підготувати її до старту в Першій лізі було поставлено Андрію Аніщенку — екстренеру «Металіста» U19, який з найкращої сторони проявив себе у чемпіонаті юнацьких команд УПЛ.

До штабу Аніщенка увійшли Вадим Комардін, Вадим Харченко, Іван Панчишин та Олександр Горяінов, а також Руслан Фомін, який працював асистентом головного тренера і минулого сезону.

86456

«На цих хлопців (команду, - авт.) зараз очікує перехідний етап від юнацького футболу до дорослого. Цей перехід дуже важливий в кар’єрі кожного футболіста і легким він точно не буде. Все залежить від багатьох факторів. Кожен гравець має зрозуміти, що потрібно багато працювати, аби якомога скоріше пройти цей бар'єр між юнацьким та дорослим футболом.

Ми, тренери, зі своєї сторони будемо робити все, щоб їм допомогти, але багато чого залежить від самих хлопців, від їх наполегливої праці на футбольному полі та за його межами. Віримо, що більшість з них заграє на високому рівні», - сказав Андрій Аніщенко перед стартом підготовки «Металіста» до чемпіонату.

Літньо-осіння частина сезону

Об’єктивними проблемами для харківської команди на старті сезону стала незіграність та брак досвіду юних футболістів. 10-15 перших матчів молодого колективу пішли на адаптацію до виступів на професійному рівні. Але навіть при цьому «Металіст» давав бій практично у кожному поєдинку.

Так, «Епіцентр», який у підсумку грав перехідні матчі за право підвищення до УПЛ, мав великі складнощі у зустрічах з «Металістом» (1:2 в Ужгороді та 2:2 у Кам'янці-Подільському).

63542

Жовто-сині грали в атакувальний футбол та володіли ініціативою в матчах проти досвідчених бійців Першої ліги — «Прикарпаття», тернопільської «Ниви», «Буковини», «Поділля», «Агробізнесу». Нічим в ігровому плані не поступалися у поєдинках з міцними «Хустом» та «Нивою» з Бузової. Лише брак досвіду, а часто і фортуни не дозволили харків’янам набрати більше очок у групі «А» та продовжити боротьбу за найвищі місця навесні.

Весняна частина сезону

Опинившись у «групі вибування», підопічні Андрія Аніщенка мали відіграти певний дефіцит очок, щоб запобігти потраплянню до стикових матчів. «Металіст» виглядав значно переконливіше за всіх своїх опонентів по весняній стадії чемпіонату, хоча забирати заслужені три очки вдавалося не у кожному матчі.

Чотири з 10 матчів жовто-сині виграли, у чотирьох зіграли внічию та лише дві гри завершились поразками. Так, в тому числі й через суддівські помилки підопічні Андрія Аніщенка поступилися у Чернігові (2:1) і з тим самим рахунком програли вдома «Гірник-Спорту», не реалізувавши велику кількість гольових моментів.

Інтрига у боротьбі за прописку у Першій лізі для харків’ян протрималась до останнього туру. Але головну задачу на сезон «Металіст» виконав — зберіг місце у Першій лізі.

Всі бомбардири команди

Загалом «Металіст» забив у сезоні, що завершився, 28 голів у 29 матчах. Найкращим снайпером команди став Євгеній Рязанцев, а окрім нього у воротах суперників відзначались 9 футболістів.

Євгеній Рязанцев — 10 голів (27 матчів)

Петро Луців — 5 голів (27 матчів)

Даніїл Тепляков — 3 голи (27 матчів)

Кирило Дігтярь — 2 голи (21 матч)

Євгеній Ісаєнко — 2 голи (21 матч)

Габрієль Гомес — 2 голи (27 матчів)

Алекс Чідомере — 1 гол (10 матчів)

Юрій Голубка — 1 гол (12 матчів)

Василь Луців — 1 гол (13 матчів)

Данило Кайдалов — 1 гол (16 матчів)

123114

Всі асистенти команди

Гольові передачі віддавали загалом 11 гравців жовто-синіх. Цікаво, що два асисти на свій рахунок записав голкіпер Владислав Рибак і цей факт є унікальним для Першої ліги.

Кирило Дігтярь — 5 асистів (21 матч)

Максим Багачанський — 5 асистів (26 матчів)

Данило Кайдалов — 2 асисти (16 матчів)

Петро Луців — 2 асисти (27 матчів)

Владислав Рибак — 2 асисти (23 матчі)

Євгеній Рязанцев — 2 асисти (28 матчів)

Андрій Бусько — 2 асисти (25 матчів)

Станіслав Мораренко — 2 асисти (15 матчів)

Денис Підручний — 1 асист (12 матчів)

Василь Луців — 1 асист (13 матчів)

Богдан Порох — 1 асист (16 матчів)

7455634

Лідери за кількістю зіграних хвилин

Габрієль Гомес — 2 385 хвилин

Максим Багачанський — 2 100 хвилин

Владислав Рибак — 2 070 хвилин

Андрій Бусько — 1 999 хвилин

Петро Луців — 1 923 хвилини

9656

Як підсумок, можна відзначити, що «Металіст» у минулому сезоні заклав хороший фундамент для подальшого прогресу. Молоді вихованці клубу набралися неоціненного досвіду виступів на професійному рівні й тепер спробують конвертувати його у більш переконливі результати.

Після тритижневої відпустки команда збереться в Ужгороді та розпочне літні навчально-тренувальні збори, де буде готуватися до нового сезону у Першій лізі. Враховуючи склад учасників та потенціал клубів у цьому дивізіоні, варто очікувати ще більш напруженої боротьби у чемпіонаті. 

Медіадепартамент ФК «Металіст»

Цены и правила аренды футбольных полей
Информация обновляется...
Правила аренды футбольных полей в парке Победы
Информация обновляется...
Условия соглашения о персональных данных при регистрации на сайте ФК Металлист
Информация обновляется...