Металіст у соціальних мережах
Facebook
FB.metalist.ua
Twitter
TW.metalist.ua
Google+
GP.metalist.ua

Приєднуйся!

Валерій Грига: «Головне — перемога України, а «Металіст» був, є і буде»

Генеральний директор ФК «Металіст» Валерій Грига відповів на запитання клубного медіадепартаменту.

— Зараз команда перебуває в зоні вильоту і може залишити УПЛ, у зв'язку з чим у футбольній спільноті заговорили про фінансові проблеми й ледве не припинення існування «Металіста»…

— Давайте послідовно. Справді, що стосується нашого поточного місця у турнірній таблиці, то воно, м'яко кажучи, критичне. Насамперед власні помилки, а також суддівські рішення у низці матчів привели до того результату, який ми маємо на цей час.

Вважаю, що поки є теоретичні шанси зберегти прописку в УПЛ, команда має битися до останнього і намагатися досягти необхідного результату.

У разі вильоту до Першої ліги, а клуб розглядає всі можливі сценарії, перед спортивним департаментом буде поставлено завдання створити команду, яка не тільки повернеться до УПЛ, а й зможе там гідно виступати.

— Тобто про фінансові проблеми «Металіста» не йдеться?

— Фінансові питання у тому чи іншому вигляді мають більшість українських клубів. З початком повномасштабного вторгнення «Металіст» втратив дуже багато і постало питання, як зберегти клуб.

По-перше, ми втратили легіонерів, які скористалися 7-м додатком ФІФА і тим самим позбавили нас можливості заробити на їх трансферах або орендах. Водночас зобов'язання перед їхніми попередніми клубами у нас залишилися.

По-друге, ми втратили можливість грати на ОСК «Металіст», при тому, що було проведено колосальну роботу із залучення вболівальників на стадіон. І в УПЛ ми небезпідставно розраховували на високу відвідуваність, що дозволило б трохи пом'якшити навантаження на бюджет клубу.

По-третє, ми втратили можливість використовувати 14 полів останнього покоління Академії футболу «Металіст», де на той момент займалися більше тисячі дітей різного віку.

По-четверте, через війну було розірвано рекламні контракти, які частково покривали видаткову частину бюджету.

На сьогодні всім тим, що створив та побудував для клубу та Харкова президент «Металіста» Олександр Ярославський, ми, на жаль, користуватися не маємо можливості. Але впевнений — це тимчасово.

Натомість ми змушені утримувати по суті дві повноцінні команди з футболістами, тренерськими та адміністративними штабами в Ужгороді – це основний склад та U-19.

Також було вирішено безліч організаційних та фінансових питань щодо Академії, і це теж суттєва частина поточного бюджету клубу. У нас різні вікові групи розкидані по всій Україні, а це додаткові витрати на проживання, харчування та логістику.

Крім цього, ми зберегли робочі місця переважної більшості менеджерів клубу, які через війну змушені були покинути Харків.

Додайте до цього стандартні, але неабиякі витрати на постійні переїзди наших команд, зарплати співробітників, утримання офісу, оренду стадіону та всіх супутніх служб – це все оплачується своєчасно та в повному обсязі.

Тому можна стверджувати, що низка рішень, ухвалених влітку, а це відхід віцепрезидента Євгена Краснікова, головного тренера Олександра Кучера та футболістів дозволила залучити фінансування та зберегти клуб.

— Деякі журналісти та вболівальники кажуть, що у разі вильоту до Першої ліги «Металіст» припинить існування.

— Не плутайте результати першої команди в одному конкретному сезоні та життєдіяльність такого бренду, як футбольний клуб «Металіст». Всі розмови про те, що наш клуб припинить існування – порожні домисли.

Ми маємо прекрасну інфраструктуру, дитячу Академію, цілу плеяду своїх юних вихованців, які зараз грають і виграють у складі команди U-19, будучи молодшими за своїх опонентів за віком (на цей час в активі команди 4 перемоги поспіль у чемпіонаті юнацьких команд УПЛ, - прим.).

Тому ми дивимось у майбутнє з оптимізмом. Головне сьогодні — наша спільна перемога, перемога України.

А «Металіст» був, є і буде.

Медіадепартамент ФК «Металіст»

Цены и правила аренды футбольных полей
Информация обновляется...
Правила аренды футбольных полей в парке Победы
Информация обновляется...
Условия соглашения о персональных данных при регистрации на сайте ФК Металлист
Информация обновляется...